Przewodnik lokalny

KORČULA I PELJEŠAC – ZWIEDZAJ W PROFESJONALNYM I MIŁYM GRONIE

ZWIEDZANIE MIASTA KORČULA

Korčula to średniowieczne miasto otoczone murami. Wąskie uliczki i malownicze zakątki odkrywają tajemnice przeszłości, wśród których znajdziemy fragmenty dawnych pałaców, maleńkich kościołów, a może i ślady samego podróżnika Marco Polo. Średniowieczna starówka z murami obronnymi i basztami otoczona jest promenadą z niezliczoną ilością kawiarni i restauracji, które pozwolą odpocząć w cieniu palm i sosen. Poznaj jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast i poczuj klimat spokojnej, wyspiarskiej Chorwacji.

PROWADZENIE WYCIECZKI OBJAZDOWEJ PO WYSPIE KORČULA

Wyspa Korčula – tu się nie można nudzić! W południowym tempie płynie czas, senne miasteczka pozwolą odpocząć, malownicze plaże i zatoczki zrelaksują każdego, a zabytki z różnych epok zapewnią estetyczne odczucia. Legenda głosi iż wyspa została odkryta przez Antenora w XII wieku przed naszą erą. Warto przyjechać na Korčulę i odbyć podróż w czasie – do epoki neolitu w jaskini Vela Spilja, odkryć kamienne budynki i fortece pozostawione przez Ilirów, podziwiać greckie artefakty min. najstarszą kamienną inskrypcję z III w.p.n.e. czy zaglądnąć do obiektów z czasów Wenecji….

PROWADZENIE WYCIECZKI OBJAZDOWEJ PO PÓŁWYSPIE PELJEŠAC

Przejazd przez najdłuższy w Chorwacji PÓŁWYSEP PELJEŠAC, spacer po mieście STON, słynącej z hodowli ostryg oraz systemu fortyfikacyjnego z XIV w. Przejazd wśród winnic i degustacja jednego z najlepszych, chorwackich win.